Dental Plus İstanbul Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği

Son Yazılar

Title Image

Tedaviler

a

ORTODONTİ

Gülüşlerimiz kendimizle özdeşleşen en önemli yanımızdır. Gülüşlerimizle etki bırakmak istiyorsak dişlerimizin güzel bir şekilde konumlanmış olması gerekir. Çapraşık yapıda konumlanan dişler, diş eti problemleri beraberinde erken diş kayıplarına yol açarlar. Çapraşık yapıda bulunan dişler, düzenli fırçalanma işlemine tabii olsalar dahi, ara kısımlarına ulaşılamayacağından yemek artıklarının sebep olduğu çürümelere neden olurlar

a

ÇENE CERRAHİSİ

Ağız boşluğu içerisinde yer alan yumuşak doku (yanak, damak,dil,dudak gibi) ve sert dokuları (dişler,kemikler) ilgilendiren her türlü rahatsızlığın teşhisini ve cerrahi tedavisini lokal anestezi, genel anestezi veya sedasyon anestezisi altında ameliyathane ortamında operasyonlar yaparak gerçekleştiren bir bölümdür.

a

ORTODONTİK TEDAVİNİN GEREKLİLİĞİ

Ortodontik tedavi, dişlerdeki çapraşıklığı ve çeneler arasındaki uyumsuzluğu düzelterek; sadece estetiğe yönelik olmayıp, ileride olması muhtemel dişeti hastalıkları ve alt çene eklemindeki problemleri önlemenin yanı sıra  bozuk olan konuşmayı düzeltmeye yardımcı olmaktadır.

20’LİK DİŞ TEDAVİSİ

20’lik dişler, şüphesiz ki gençlik döneminin en sancılı sürecidir. Çünkü bu dişlerin çıkması da çıkmaması da ayrı problem sebebidir. Çıkarken kendine yer açmak için çevresinde bulunan dişlerin üst üste binmesine neden olan 20’lik dişler, çıkmadığında ise gömülü kalarak çeşitli enfeksiyonların yaşanmasına yol açabiliyor.

ÇENE ESTETİĞİ

Yüz profilini oluşturan diş ve çene yapısı, yüz estetiği açısından en az burun şekli kadar önem taşıyor. Herkes orantılı hatları olan bir yüze ve gülümserken dikkat çeken dişlere sahip olmak ister. Fakat bu konuda her birey yeterince şanslı olamıyor. Kişiler, bilhassa çene bölgesinde alt çene ve üst çene ilişkili birtakım problemler yaşayabiliyor.

GÖMÜLÜ KÖPEK DİŞLERİ

Ağzımızın köşelerinde yer alan ve hem kesme koparma hem de çene hareketlerine rehberlik etme özelliği taşıyan aynı zamanda sağlıklı ve estetik bir gülümsemenin de en önemli unsurlarından olan köpek dişleri normal şartlar altında 12 – 13 yaşlar civarında sürmesini tamamlamaktadır.

LİNGUAL ORTODONTİK TEDAVİ

Bireysel iletişimde dişler dikkat çekiyor. Lingual ortodontik tedavi görünmez diş teli ya da gizli diş teli olarak adlandırılır. Dişlerdeki çapraşıklık, seyreklik gibi problemlerin tedavisinde kullanılan lingual braketler; klasik diş teli tedavisinde olduğu gibi dişlerin ön yüzeyine değil arka kısmına uygulanır. Bu sayede diş bozuklukları en estetik şekilde düzeltilebilir.

SÜT DİŞİ ANKİLOZU

Çocuklar, halk arasında köpekbalığı dişleri olarak tanımlanan ektopik sürme, diş eksikliği ve retansiyon (birikme, bir yerde toplanma) gibi nedenlerle bazı diş gömülmesi problemleri yaşayabiliyor. Gerek süt dişlerinde gerekse daimi dişlerde oluşan sürme problemleri dişlerin olumsuz yönde etkilenmesine, pozisyonlarının değişmesine, hatta oklüzyon (alt ve üst çenedeki dişlerin birbirleriyle doğru bir biçimde kapanmaması) bozukluklarına yol açabiliyor.

ŞEFFAF PLAK TEDAVİSİ

Çarpık, seyrek ve sıkışık dişlere sahip olan kişiler, dişlerinin görüntüsü nedeniyle mutsuzluk yaşayabiliyor. Bu durum fiziksel ve psikolojik anlamda birtakım sorunlara dahi yol açabiliyor. Özellikle görünümden kaynaklı huzursuzluk ve yeme-konuşmada zorlanma yaşayan çocuklar için, son dönemde geliştirilen Şeffaf Plak Tedavisi, çocukların ortodontik tedaviye olan yaklaşımlarında olumlu etki sağlıyor.

UYKU APNESİ SORUNUNA ORAL APAREY

Uyku, şüphesiz ki her bireyin yaşamsal ihtiyaçlarından biridir. Ancak bazı kişiler horlama, nefes alamama gibi solunum bozuklukları sebebiyle uyku hijyenini kaybedebiliyor. Horlama ve nefes bozulması gibi sorunlar daha ileriki süreçlerde ise uyku apnesine dönüşebiliyor. Uyku apnesi sendromu nedeniyle bazı insanlar kalitesiz uykuya maruz kalabiliyor.

DENTAL PLUS
İSTANBUL AĞIZ VE DİŞ SAĞLIĞI POLİKLİNİĞİ HAKKINDA

Kliniğimiz, uzun yıllar muayenehanecilik yapmış hekimlerimiz ve üniversitelerde akademik kariyer sahibi hocalarımız tarafından işletilmektedir. Kurumsal kimliği ile kalite standartlarını ve yönetim anlayışını yükselten Dental Plus İstanbul, muayenehane ortamı sıcaklığını kaybetmeden hastalarını memnun etmeyi ilke edinmiştir.

Online Randevu hizmetimizi kullanarak randevu alabilirsiniz.

Randevu Almak İçin Tıklayınız

Diş sağlığı ile ilgili merak ettiğiniz her türlü sorularınızı “Doktorunuza Sorun” bölümünden sorabilirsiniz.

Doktorunuza Sormak için Tıklayınız.

Diş Kliniğimiz Dental Plus’ın ulaşım ve iletişim bilgilerini öğrenebilirsiniz.

İletişim Bilgilerimiz

İncirli Cad. , No:73 Bakırköy

212 521 76 76

info@dentalplus.com.tr

Sayılarla Prof. Dr. Serdar Üşümez

a
22
Yıllık Deneyim
a
10
Farklı Hizmet
a
100
Hasta Memnuniyeti